EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Zoologijos sode „Zoopark“ surikatos atsivedė jauniklių

2020-09-22 , Šeima


Vieninteliame Vilniuje, Ogmios mieste įsikūrusiame, zoologijos sode „Zoopark“ gyvenanti surikatų šeima atsivedė jauniklių! Rugpjūčio viduryje į pasaulį atėjo net 4 mažieji surikatos, papildę šešerių metų mamytės Domos ir ketverių metų tėvelio Nosiuko šeimyną. Tai – kol kas didžiausia jauniklių vada „Zoopark“ istorijoje, kuria dabar atidžiai rūpinasi ir visi surikatų gentainiai, ir zoologijos sodo personalas.

Apie jaunuosius surikatų šeimos narius ir jų gyvenimo ypatumus plačiau pasakoja „Zoopark“ vyr. edukologė Gertrūda Štuopytė.

 

Surikatos – apgaulingos išvaizdos gyvūnai

Ne paslaptis, jog surikatos zoologijos sode „Zoopark“ yra vieni mėgstamiausių, labiausiai lankytojus žavinčių gyvūnų. Anot pašnekovės, jos čia atkeliavo siekiant supažindinti lankytojus su plėšriais, tačiau labai mielais gamtoje sutinkamais gyviais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo apgaulingai. „Daug kas jas lygina su kačiukais arba net mano, jog tai tėra graužikai. Šie gyvūnai tikrai nėra naminiai, jų negalima glostyti! Surikatos yra maži, plėšrūs mangustinių šeimos žinduoliai, kurie valgo tikrai ne vien daržoves! Pagrindinis surikatų mitybos šaltinis - kiti gyvūnai, dažniausiai tai būna vabzdžiai, kirmėlės, vorai, smulkūs stuburiniai gyvūnai, taip pat, pasitaikius progai, jos paragauja ir vaisių ar net sumedžioja nedidelę gyvatę“, – teigia Štuopytė.

 

Svarbiausia – bendruomenė ir tarpusavio ryšys

Besidomintys surikatomis turėtų žinoti, jog tai – itin socialūs gyvūnai, nuolat gyvenantys didelėmis grupėmis, kuriose gali būti net 20-50 individų. Zoologijos sodo vyr. edukologė pažymi, jog surikatos tiesiog nemoka gyventi vienos, jiems reikalingas nuolatinis bendravimas. „Kiekvienas šeimos narys, kaip ir žmonės, turi savo pareigas. Gamtoje tyko daug pavojų, todėl surikatos turi sargus, maisto ieškotojus, aukles, prižiūrinčias jauniklius, mokytojus. Tokiu būdu visa surikatų bendruomenė gali veikti sėkmingai ir efektyviai“, – pasakoja pašnekovė.

Šių mažų gyvūnėlių bendruomeniškumas ir tarpusavio ryšys atsispindi ir auginant bei auklėjant jauniklius. Pasak G. Štuopytės, šešerių metų mamytė Doma ir keturių metų amžiaus tėvelis Nosiukas puikiai rūpinasi savo mažyliais, nuolatos juos stebi ir saugo. Mažylių geriausi draugai – brolis Jukis ir sesė Jorė.

 

Šeimos galva – patelė

Ypatinga ir žmonėms galbūt kiek neįprasta surikatų šeimos kūrimo forma. Čia vadovauja patelės, kurios išsirenka vieną laimingąjį patiną, su kuriuo ir pildo šeimos gretas. „Surikatų šeimose jauniklių susilaukti gali tik ši, dominuojanti patelė, kurios rolę „Zoopark“ atlieka būtent Doma. Surikatos atsivesti jauniklių gali visus metus, poravimąsi inicijuoja patinas, kovodamas su patele. Patelės patampa vaisingos jau suėjus vieneriems metukams. Gamtoje jauniklių jos susilaukia šilčiausiais metų mėnesiais, na, o zoologijos sode palikuoniai sėkmingai ateina į šį pasaulį kasmet nuo „Zoopark“ atidarymo“, – pasakoja G. Štuopytė.

 

 

Surikatų šeimą galite pamatyti kasdien nuo 10 iki 20 val., zoologijos sode „Zoopark“, Ogmios mieste, adresu Verkių g. 27, Vilnius.

Komentarai: