EN RU
Meniu
GRĮŽTI Į TINKLARAŠTĮ

Sportinė akrobatika: ne tik apie drąsiausius triukus svajojantiems

2020-09-17 , Šeima


Sportinė akrobatika – ne vienam kiek gąsdinančiai skambantis terminas, primenantis tik kadaise matytus drąsius triukus cirke ar kaskadininkų pasirodymus per televiziją. Ogmios mieste įsikūrusios sportinės akrobatikos mokyklos „Krokodiliukas“ vadovė Marina Ososova tikina, jog visa tai –  jau aukštą meistriškumo lygį pasiekusių sportininkų užduotys, o akrobatikos mokytis gali visi, nepriklausomai nuo fizinio pasirengimo ar drąsos kiekio.

Apie tai, kodėl verta užsiimti akrobatika nuo mažumės ir kokią naudą ji suteikia žmogui, kalbamės su pačia Marina.

 

Telpa ir fizinis lavinimas, ir protinis vystymasis

Anot pašnekovės, akrobatika užtikrina įvairiapusį vaiko vystymąsi: tobulina visas raumenų grupes, reakcijos greitį, sumanumą, kvėpavimo ir vestibulinę sistemas, judesių koordinaciją, kūno lankstumą bei plastiškumą. O be to – gerina atmintį, greitina mąstymą, spartina intelekto vystymąsi.

„Akrobatika – gimnastikos rūšis, kuri reikalauja ypatingo balanso, judrumo ir koordinacijos. Akrobatikos pratimai visapusiškai stiprina organizmą, jie suteikia beveik  vienodą apkrovą kiekvienai žmogaus raumenų grupei. Tai fizinių pratimų sistema, pagrįsta tobula kūno pusiausvyra, vikrumu, lankstumu ir jėga. Akrobatika vysto vestibiuliarinį aparatą. Šis organas atsako už judesių koordinaciją ir tikslumą, vikrumą bei gebėjimą susikaupti. Taigi, žmogus, užsiimantis akrobatika, susiduria su mažesne tikimybe patirti traumų kasdieniame gyvenime bei lengviau pasiekia užsibrėžtus tikslus užsiimdamas bet kokiu kitu sportu“, – pasakoja M. Ososova.

 

Sportine akrobatika užsiimti gali visi

Specialistė pažymi, jog akrobatika yra ypač naudinga vaikams ir paaugliams, mat jiems itin aktualus funkcinio širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų darbo skatinimas, gyvybinės plaučių talpos didinimas, raumenų stiprinimas ir koordinacijos lavinimas. Sportuoti savarankiškai, be tėvų pagalbos, čia gali vaikai nuo 3 metų, tačiau akrobatikos mokykla „Krokodiliukas“ siūlo itin platų galimybių spektrą įvairiausio amžiaus sportininkams.

Pradedančiųjų akrobatų grupėse sportuoja vaikai nuo 3 metų. Vaikams parengiama individualiai adaptuota ir profesionaliai pritaikyta jų amžiaus ir sportinio pasirengimo lygiui programa, kuri užtikrina, kad būtų palaikoma jaunųjų akrobatų motyvacija. Būtent dėl šios priežasties vaikai sportuoja noriai ir linksmai, o rezultatai pasiekiami labai greitai.

Pažengusiųjų akrobatų grupėse sportuoja įvairaus amžiaus vaikai, turintys akrobatikos pagrindus. Vaikų sportinio pasirengimo lygis vertinamas individualiai, o sportinė programa sudaroma atsižvelgiant į vertinimo rezultatus bei išnaudojant individualų vaiko potencialą, t. y. vaikas gauna geriausiai jam tinkantį sportinės akrobatikos programos variantą.

Profesionalios sportinės akrobatikos jaunimo grupės skirtos įvairaus amžiaus vaikams, įvaldžiusiems aukštesniojo meistriškumo lygio elementus. Akrobatikos mokyklos „Krokodiliukas“ auklėtiniai sėkmingai atstovauja Vilniaus miestą ir rajoną ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinio lygio varžybose bei čempionatuose.

Individualūs užsiėmimai skirti skirtingų grupių asmenims: specialiųjų poreikių vaikams, įvairių sporto šakų atstovams, siekiantiems išmokti ar patobulinti akrobatinius elementus, įvairioms varžyboms besiruošiantiems, norintiems susipažinti su šia sporto šaka ar sukurti įspūdingą pasirodymą renginio metu.

Šeimos akrobatika yra suartinantis, aktyvus ir linksmas laisvalaikio praleidimo būdas, individualiai adaptuotas kiekvienai šeimai pagal poreikius ir fizines galimybes.

 

Užsiėmimai prasideda paprasčiausiomis užduotimis

Bijantiems atvykti į sportinės akrobatikos užsiėmimas vien todėl, kad per pirmąsias penkias minutes netektų žygiuoti lynu, gali nusiraminti. Mokymas čia prasideda nuo nesudėtingų pratimų, kuriuos lengvai gali atlikti bet kuris žmogus. „Treniruočių metu sportininkas išmoksta pagrindinių akrobatikos elementų: išlaikyti pusiausvyrą, atlikti špagatus, tiltelius, kūlversčius, persirietimus ir persivertimus, įvairių stovėsenų ant galvos, rankų, menčių, krūtinės, salto pirmyn ir atgal bei kitų dinaminių elementų ir specialių fizinių pratimų visoms raumenų grupėms“, – pasakoja M. Ososova. Tik vėliau, palaipsniui, yra pereinama prie sudėtingesnių, daugiau pasirengimo reikalaujančių pratimų.

„Mūsų komanda – profesionaliausi Lietuvos sportinės akrobatikos atstovai, daugiamečiai treneriai, išugdę nepaprastai daug jaunųjų akrobatų, pasiekusių aukščiausius rezultatus nacionalinėje ir tarptautinėje arenoje. Rūpintis vaikais visada buvo ir bus tėvelių ir pedagogų pagrindinis tikslas. Mums visiems, be išimties, norisi, kad mūsų vaikai augtų sveiki, stiprūs, protingi ir drąsūs, o sportinė akrobatika padeda tai pasiekti“, – tikina pašnekovė.

Komentarai: