5 dienos pakeis 2 mėnesius būrelio lankymo

- 1 sesija tik 5 dienos

- Maitinimas 3 kartai

 

PIRMADIENIS
1. Grynosios medžiagos bei mišiniai. Mišinių išskirstymo būdai. Filtravimas. Ekstahavimas. Chromotografija.
2. Tirpalai. Vienalyčiai. Nevienalyčiai. Suspencijos. Emulsijos. Putos. Egzoterminės ir endoterminės reakcijos.  Projektinė veikla. Kodėl lapai rudenį keičia spalvą?


ANTRADIENIS
3. Medžiagos aplink mus. Kokios medžiagos supa mus ir kaip jos skirstomos? Kaip mokslininkai darydami reakcijas atpažysta medžiagas. Gamtiniai indikatoriai, sintetiniai indikatoriai.
4. Medžiagų aplink mus tyrimas. Kokios medžiagos supa mus? Kaip jos skirtomos bei ženklinamos?Kas tie indikatoriniai popierėliai? Kaip juos pasigaminti? Kaip ir kam jie naudojami? Projektinė veikla. Vonios bombos gamyba.


TREČIADIENIS
5. Aplinkosauga. Sorbcija.  Sorbuojantys augalai. Kaip jie padeda išvalyti užsiteršusį dirvožemį ir kuo tai padeda gamtai bei mūsų aplinkai? 
6.  Augalai svarbūs ne tik valant dirvožemį, bet ir dėl to, kad jie gamina mums deguonį! Projektinė veikla. Miestams plečiantis, augalų vis mažėja, todėl mes pasisodinsime savo augalų ir susikonstruosime inžinerinę laistymo sistemą.


KETVIRTADIENIS
7. Susipažįstame su polimerais. Kokie polimerai supa mus kasdienybėje? Mokslininko Č. Gudjero atradimas pakeitęs polimerų pasaulį. Tirsime super absorbuojantį polimerą bei gaminsime populiarųjį “slime” ir putojantį debesų plasteliną.
8. Kokią problemą sukelia polimerai aplinkosaugoje? Kiap mes šią problemą galime spręsti? Ekologiškų plastikų pavyzdžiai. Pasigaminame ekologišką plastiką iš saugių gamtai ir mums medžiagų - pieno ir acto.


PENKTADIENIS
9. Aplinkosauga. Sorbentai. Kokios medžiagos pasižymi sorbcinėmis sąvybėmis? Kas  tas filtras ir kur jis naudojamas? Projektinė veikla. Savo filtro gamyba bei išbandymas.
10.  Dirvožemio tyrimai gamtoje. 

 

Vietų skaičius ribotas tik 15 dalyvių. Būrelis vyks 2020-10-26  -  2020-10-30. 

Registruotis galite telefonu +37060172705 arba svetainėje www.megintuvelis.lt

 

 

Vietų skaičius ribotas tik 15 dalyvių

 

.